Leírás és Paraméterek
A Bresser Pirsch ED sorozat távcsövei minden eddiginél világosabb és színhűbb képet biztosítanak.
Akárcsak a Bresser Pirsch sorozat kiváló minőségű, univerzális távcsövei, a Pirsch ED modellek is sokoldalúan használhatók, legyen szó utazásról, túrázásról vagy vadászatról. A szemüvegesek számára is maximális kényelmet nyújtanak a három fokozatban állítható Twist-Up szemkagylók. A teljes vázon található gumiborítás biztos fogást és kényelmes használatot garantál. Minden Pirsch ED modell széles, kényelmes nyakpánttal és kiváló minőségű tokkal érkezik.
ED üveg Ezek a távcsövek nagy teljesítményű ED üveggel készülnek, amely élénkebb színeket és valósághűbb képet biztosít, valamint csökkenti a színi hibákat.
Fázisbevonat a prizmákon A legújabb generációs fázisbevonat nagyobb kontrasztot és jobb felbontást nyújt a bevonat nélküli távcsövekhez képest. Ez lehetővé teszi a tollazat és a szőrzet finom részleteinek jobb megfigyelését, különösen gyenge fényviszonyok között.
Dielektromos bevonat a prizmákon Szürkületben és rossz időjárási körülmények között a dielektromos bevonat különösen hasznos, mivel több fényt enged át a prizmán. Ez világosabb, tisztább képet eredményez, így gyenge fényviszonyok között is többet hozhat ki a megfigyelésekből.
Argon védőgáz Az argon nem szívódik fel a vízben, és nem lép reakcióba vele. Emellett ez a nagy teljesítményű gáz szélesebb hőmérséklet-tartományban őrzi meg védő tulajdonságait, mint a nitrogén. Az argonnal töltött távcsövek extrémebb körülmények között is használhatók, és hosszabb élettartammal rendelkeznek. A gáz megakadályozza a belső párásodást is.
Vízálló Minden Pirsch ED modell vízálló, így bármilyen időjárási körülmények között megbízhatóan használható, még akkor is, ha véletlenül víz alá kerül.
Főbb jellemzők:
- Kompakt, sokoldalú távcső
- Nagy teljesítményű ED üveg a pontosabb színvisszaadásért
- Kiváló minőségű fázisbevonat a világos, kontrasztos képért
- Vízálló és argonnal töltött a párásodás megelőzésére
- Gumírozott váz
- Szemüvegesek számára is ideális, +/-4 dioptria állítással
A csomag tartalma:
- Távcső
- Nejlon tok vállpánttal
- Széles, párnázott nyakpánt
- Objektívvédő sapka
- Szemlencsevédő sapka
- Nagyméretű lencsetisztító kendő
- Használati útmutató
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922074511 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 17x13x5 cm |
| Szállítási súly | 1.09 kg |
| Prizmatípus | tetőélprizmás |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 50 |
| Optikai elemek anyaga | BaK-4, ED (extra-alacsony szórású üveg) |
| Lencse bevonata | dielektromos, fázis, lila, teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Prizmabevonat | dielektromos |
| Szürkületi érték | 22.36 |
| Látómező, ° | 5.9 |
| Látómező, m/1000 m | 104 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±4 |
| Szemlencse dioptriabeállítás | yes |
| Pupillatávolság (PD), mm | 57 — 76 |
| Fókuszálás | központi |
| Szemkagylók | tekerhető |
| Váz | fém, polikarbonát |
| Vázszín | szürke |
| Váz töltőanyaga | argon |
| Vízálló | yes |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | IPx7 vízálló (max. 1 m mélységű vízbemerülés elleni védelem) |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -20 — 50 |
| Méret | klasszikus |
| Használat | Madármegfigyelés, utazáshoz, vadászat és halászat |
| Tok a készletben | yes |
| Tok/táska a készletben | nejlon tok |
| Kiegészítő | gumírozott váz, szemkagylók a szemüvegben való megfigyeléshez |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | yes |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
| Jótállás | 2 év (Gyártói garancia:Élettartam) |














